Kadra

Przemysław Marszałek

Jestem Dyrektorem Ośrodka Be Free. Posiadam tytuł magistra oraz Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Szkolenie w tym zakresie odbyłem w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Posiadam Certyfikat Psychoterapii Interpersonalnej (IPT), której podstawami teoretycznymi były prace Harrego Stack Sullivana ("Szkoła interpersonalna"), Johna Bowlby ("Teoria więzi") oraz Adolfa Meyera ("Podejście psychologiczne"). Certyfikat ten zdobyłem pod okiem trenera i superwizora IPT prof. dr Herberta Scheiblicha - psychiatra i docent na Uniwersytecie w Mainz w Niemczech. Od kilkunastu lat pracuję z osobami uzależnionymi, na początku jako terapeuta w jednym z ośrodków terapii długoterminowej, gdzie zdobyłem doświadczenie w pracy opartej na modelu społeczności terapeutycznej. Zdobyłem również doświadczenie w pracy ambulatoryjnej z osobami uzależnionymi pracując w oparciu o tzw. model Minesota. Sam jestem osobą, która leczyła się w związku z uzależnieniem od narkotyków  i alkoholu. W związku z  tym w swojej pracy kieruje się często intuicją, bazującą na własnych doświadczeniach. Z modelów teoretycznych psychoterapii uzależnień imponuje mi terapia poznawczo-behawioralna (według Aarona T. Becka) oraz racjonalno-emotywna (stworzona przez dr Alberta Ellisa). Ważne nurty myśli teoretycznej dla mnie, to także prace Dr Williama R. Millera, zwłaszcza w dziedzinie motywacji do zmiany. Wierzę, że zdobyte przeze mnie doświadczenie życiowe, oraz fachową wiedzę terapeutyczną przekazuję z pasją naszym pacjentom, prowadząc ich do konstruktywnej zmiany myślenia i zachowania.

Anna Śramkowska

Jestem absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiadam Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Szkolenie z terapii uzależnień odbyłam w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, odbyłam też staż z zakresu terapii uzależnień oraz superwizje kliniczne. Wieloletnie doświadczenie w pracy jako terapeuta uzależnień, zdobywałam na stacjonarnym Oddziale Leczenia Uzależnień oraz w  Poradniach Leczenia Uzależnień. W mojej pracy staram się podchodzić do każdego pacjenta indywidualnie, szukać jego zasobów i wspierać w budowaniu trzeźwego życia. Zachęcam pacjentów do zwiększania wglądu w siebie i głębszego poznawania siebie. Staram się pokazać pacjentom, że życie na trzeźwo, dzięki psychoterapii jest możliwe i do tego może być piękne. W procesie terapii pomogłam  wielu osobom, które odbudowały swoje życie i uwolniły się z niewoli uzależnienia.

Beata Ścibior

Jestem absolwentką psychologii i ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z poradnictwa i terapii uzależnień w WSTS w Warszawie. Pracowałam w poradni leczenia uzależnień przy Szpitalu MSW w Jeleniej Górze. Posiadam doświadczenie w pracy z rodzinami i młodzieżą. Posiadam również doświadczenie jako biegły psycholog w sprawach karnych z udziałem dzieci i młodzieży. Pracuję jako Specjalistka w zakresie diagnozy przemocy seksualnej u dzieci oraz projektach wsparcia psychologicznego dziecka i jego rodziny. W mojej pracy w Be Free, w szczególności skupiam się na zajęciach praktycznych, prowadząc Treningi Konstruktywnych Zachowań, które moim zdaniem dają praktyczne umiejętności, pomagające w prowadzeniu bardziej satysfakcjonującego życia w trzeźwości.

Krzysztof Sozański - Lekarz Medycyny

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w swojej pracy kieruję się empatią i współczuciem, co doceniane jest przez moich pacjentów.

Lekarz Medycyny Specjalista Psychiatra, Danuta Champlewska-Jędrzejewska - Prywatny Gabinet Psychiatryczny - współpraca - ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.

Lekarz Medycyny Specjalista Psychiatra, Marta Mirek 

Od 1995 r. pracuję z osobami uzależnionymi od alkoholu i narkotyków. Posiadam dwie specjalizacje, specjalista psychiatrii ogólnej i specjalista psychiatrii dzieci młodzieży. Ukończyłam Szkołę Uzależnień PARPA. Jestem hipoterapeutą (terapeutyczna jazda konna).

Małgorzata Jadrych - Pielęgniarka Dyplomowana

Lubię pracę z ludźmi. Jestem z natury osobą opiekuńczą, więc mój zawód daje mi duże możliwości realizowania siebie. Dla mnie dużą frajdą jest to, że swoje talenty i osobowość mogę wykorzystywać w pracy zawodowej. Mam dużo energii i naturalnego poczucia humoru, co podnosi na duchu pacjentów, którymi się opiekuję.

Kamil Rajczyk  

Jestem  absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowałem na kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej gdzie uzyskałem tytuł magistra. Obecnie jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w trakcie certyfikacji. Już w trakcie studiów pracowałem jako Partyworker (profilaktyka zachowań ryzykownych prowadzona w klubach krakowskich) z ramienia stowarzyszenia Monar Oddział Kraków. Równocześnie pomagałem w programie redukcji szkód związanych z zażywaniem narkotyków. Doświadczenia wówczas zdobyte jak i zainteresowanie tematyką, skłoniły mnie do rozpoczęcia edukacji w kierunku zdobycia fachowej wiedzy, związanej z udzielaniem pomocy (leczeniem) osób dotkniętych uzależnieniem. Z modeli teoretycznych najbardziej staram się rozwijać swoje umiejętności i pracę w oparciu o modele poznawcze stosowane w terapii uzależnień. Interesuje się sportami walki. Trenuję boks tajski oraz brazylijskie jiu-jitsu. Swoją pasją staram się dzielić z wszystkimi zainteresowanymi tą formą spędzania wolnego czasu.  W Ośrodku Be Free prowadzę terapie indywidualną i grupową.

Marta Marszałek

Jestem instruktorem terapii uzależnień, obecnie w trakcie certyfikacji Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Posiadam Certyfikat Psychoterapii Interpersonalnej (IPT), leczenia depresji i lęku. W swojej pracy z pacjentami stosuję instrukcję psychoterapii IPT zwłaszcza w kontekście wzorców komunikacji, znaczenia funkcjonowania w rolach i sieciach społecznych. Ukończyłam wyższe studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Ośrodku pełnię funkcję zastępcy dyrektora. Zajmuję się również rekrutacją pacjentów oraz organizacją spraw adminstracyjno-bytowych. W swoim życiu pasją pomocy osobom uzależnionym "zaraziłam się" od męża. Pamiętam go z czasów wczesnej młodości i destrukcję jaką w życiu powodowały w nim uzależnienia. Obecnie od kilkunastu lat jesteśmy ze sobą i jest on dla mnie żywym przykładem tego, iż można wydostać się z niewoli uzależnień i prowadzić satysfakcjonujące życie. Dlatego też pomagam mu w prowadzeniu naszego Ośrodka bo wiem, że każda osoba z tym problemem ma szansę na wyjście z uzależnienia, jeśli uczciwie i szczerze przyzna się do swojej choroby i poprosi o pomoc innych.

Alicja Rowecka

Jestem intsruktorem terapii uzaleznień. Ukończyłam wyższe studia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Odkąd pamiętam, w życiu zajmowałam się prowadzeniem biznesu. Jestem więc osobą kreatywną i nowatorską. Mam liczne pasje, między innymi podróże, kulinarstwo. W swoim życiu zetknęłam się z uzależnieniem od substancji psychoatykwnych jako osoba współuzależniona, z czasem kiedy sama uczestniczyłam w terapii zrodziło się we mnie pragnienie pomocy innym osobom, które niszczą swoje życie, tkwiąc w uzależnieniach. Myslę, że swoją żywą, spontaniczną osobowością, wprowadzam "dobrego ducha" do grupy naszych podopiecznych. 

Krzysztof Bednarek

Pracuję w Ośrodku Be Free jako wychowawca-opiekun. Jestem osobą, która sama przeżyła koszmar uzależnienia, w moim przypadku od alkoholu i narkotyków. Byłem na kilku terapiach, ale ostatecznie pomógł mi Ośrodek Be Free, z którym związałem się zawodowo. Terapia pomogła mi poradzić sobie z nałogiem i teraz sam mogę być wsparciem dla innych, co daje mi dużo satysfakcji.

Michał Brzeziński

Pracuję w Ośrodku Be Free jako wychowawca-opiekun. Zajmuję się również sprawami administracyjno - bytowymi. Od 10 lat pomagam osobom uzależnionym, wcześniej wspomagając działania Stowarzyszenia, które zajmuje się pomocą osobom uzależnionym i bezdomnym. Dużo radości sprawia mi jak widzę, kiedy nasi pacjenci przechodzą szczerą metamorfozę, która zmienia ich życie na lepsze.

Sławomir Walczak

Jestem Absolwentem AWF w Poznaniu. Na co dzień pracuję jako trener fitness oraz prowadzę szkółkę bokserską, jestem również absolwentem studiów podyplomowych w zakresie technik relaksacji. Kilkakrotnie startowałem w mistrzostwach Polski w boksie. Moją pasją jest boks i praca z młodzieżą. W naszym ośrodku prowadzę zajęcia fitness, gimnastykę relaksacyjną i zajęcia sportowe. Osobiście uważam, iż uprawianie jakiejś dziedziny sportu ułatwia rehabilitację zdrowotną osób borykających się z uzależnieniami co w praktyce staram się wpoić naszym podopiecznym.

Julian Bałdyka

Jestem absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Podyplomowe Studium Terapii Par i Małżeństw oraz Seminarium Teologicznego w Ustroniu i pracuję na co dzień jako pedagog. Posiadam Certyfikat Psychoterapii Interpersonalnej (IPT). W swojej pracy od dwudziestu lat zajmuję się pomocą osobom uzależnionym. Sam w młodości zażywałem narkotyki i nadużywałem alkoholu więc rozumiem i jestem wyczulony na tego rodzaju problemy. W naszym Ośrodku pełnię funkcję Kierownika ds. administracyjno-bytowych oraz prowadzę grupy terapeutyczne, a także zajęcia z duchowości, kładąc szczególny nacisk na odnowę moralną. Jako terapeuta par i małżeństw wspomagam naszych pacjentów w rozwiązywaniu konfliktów oraz polepszeniu relacji pacjentów z bliskimi. Uważam, iż oprócz oddziaływań terapeutycznych, człowiek potrzebuje odnowy w warstwie etycznej, celem konstruktywnej zmiany orientacji życiowej, co ostatecznie pomaga w wyjściu ze spirali uzależnień.

 

Menu

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij