Kadra

Przemysław Marszałek

Jestem Dyrektorem Ośrodka Be Free. Posiadam tytuł magistra oraz Certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień. Szkolenie w tym zakresie odbyłem w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Od 2008 roku pracuję z osobami uzależnionymi, na początku jako terapeuta w jednym z ośrodków terapii długoterminowej, gdzie zdobyłem doświadczenie w pracy opartej na modelu społeczności terapeutycznej. Obecnie od kilku lat prowadzę oddział stowarzyszenia oraz znajdujący się przy nim punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych oraz hostel. Zdobyłem również doświadczenie w pracy ambulatoryjnej z osobami uzależnionymi pracując w oparciu o tzw. model Minesota. Sam jestem osobą która leczyła się w związku z uzależnieniem od narkotyków  i alkoholu. W związku z  tym w swojej pracy kieruje się często intuicją, bazującą na własnych doświadczeniach. Z modelów teoretycznych psychoterapii uzależnień imponuje mi terapia poznawczo-behawioralna (według Aarona T. Becka) oraz racjonalno-emotywna (stworzona przez dr Alberta Ellisa). Ważne nurty myśli teoretycznej dla mnie, to także prace Dr Williama R. Millera, zwłaszcza w dziedzinie motywacji do zmiany. Wierzę, że zdobyte przeze mnie doświadczenie życiowe, oraz fachową wiedzę terapeutyczną przekazuję z pasją naszym pacjentom, prowadząc ich do konstruktywnej zmiany myślenia i zachowania.

Anna Śramkowska

Jestem absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiadam Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Szkolenie z terapii uzależnień odbyłam w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, odbyłam też staż z zakresu terapii uzależnień oraz superwizje kliniczne. Wieloletnie doświadczenie w pracy jako terapeuta uzależnień, zdobywałam na stacjonarnym Oddziale Leczenia Uzależnień oraz w  Poradniach Leczenia Uzależnień. W mojej pracy staram się podchodzić do każdego pacjenta indywidualnie, szukać jego zasobów i wspierać w budowaniu trzeźwego życia. Zachęcam pacjentów do zwiększania wglądu w siebie i głębszego poznawania siebie. Staram się pokazać pacjentom, że życie na trzeźwo, dzięki psychoterapii jest możliwe i do tego może być piękne. W procesie terapii pomogłam  wielu osobom, które odbudowały swoje życie i uwolniły się z niewoli uzależnienia.

Beata Ścibior

Jestem absolwentką psychologii i ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z poradnictwa i terapii uzależnień w WSTS w Warszawie. Pracowałam w poradni leczenia uzależnień przy Szpitalu MSW w Jeleniej Górze. Posiadam doświadczenie w pracy z rodzinami i młodzieżą. Posiadam również doświadczenie jako biegły psycholog w sprawach karnych z udziałem dzieci i młodzieży. Pracuję jako Specjalistka w zakresie diagnozy przemocy seksualnej u dzieci oraz projektach wsparcia psychologicznego dziecka i jego rodziny. W mojej pracy w Be Free, w szczególności skupiam się na zajęciach praktycznych, prowadząc Treningi Konstruktywnych Zachowań, które moim zdaniem dają praktyczne umiejętności, pomagające w prowadzeniu bardziej satysfakcjonującego życia w trzeźwości.

Kamil Rajczyk

Jestem  absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowałem na kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej gdzie uzyskałem tetuł magistra. Obecnie jestem specjalistą terapii uzależnień w trakcie certyfikacji. Już w trakcie studiów pracowałem jako Partyworker (profilaktyka zachowań ryzykownych prowadzona w klubach krakowskich) z ramienia stowarzyszenia Monar Oddział Kraków. Równocześnie pomagałem w programie redukcji szkód związanych z zażywaniem narkotyków. Doświadczenia wówczas zdobyte jak i zainteresowanie tematyką, skłoniły mnie do rozpoczęcia edukacji w kierunku zdobycia fachowej wiedzy, związanej z udzielaniem pomocy (leczeniem) osób dotkniętych uzależnieniem. Z modeli teoretycznych najbardziej staram się rozwijać swoje umiejętności i pracę w oparciu o modele poznawcze stosowane w terapii uzależnień.  Interesuje się sportami walki. Trenuję boks tajski oraz brazylijskie jiu-jitsu. Swoją pasją staram się dzielić z wszystkimi zainteresowanymi tą formą spędzania wolnego czasu.  W Ośrodku Be Free prowadzę terapie indywidualną i grupową.

Marta Marszałek

Jestem instruktorem terapii uzależnień. Ukończyłam wyższe studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W mojej pracy w Ośrodku zajmuję się głównie organizacją spraw adminstracyjno-bytowych. W swoim życiu pasją pomocy osobom uzależnionym "zaraziłam się" od męża. Pamiętam go z czasów wczesnej młodości i destrukcję jaką w życiu powodowały w nim uzależnienia. Obecnie od 10 lat jesteśmy ze sobą i jest on dla mnie żywym przykładem tego, iż można wydostać się z niewoli uzależnień i prowadzić satysfakcjonujące życie. Dlatego też pomagam mu w prowadzeniu naszego Ośrodka bo wiem, że każda osoba z tym problemem ma szansę na wyjście, jeśli uczciwie i szczerze przyzna się do swojej choroby i poprosi o pomoc innych.

Alicja Rowecka

Jestem intsruktorem terapii uzaleznień. Ukończyłam wyższe studia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Odkąd pamiętam, w życiu zajmowałam się prowadzeniem biznesu. Jestem więc osobą kreatywną i nowatorską. Mam liczne pasje, między innymi podróże, kulinarstwo. W swoim życiu zetknęłam się z uzależnieniem od substancji psychoatykwnych jako osoba współuzależniona, z czasem kiedy sama uczestniczyłam w terapii zrodziło się we mnie pragnienie pomocy innym osobom, które niszczą swoje życie, tkwiąc w uzależnieniach. Myslę, że swoją żywą, spontaniczną osobowością, wprowadzam "dobrego ducha" do grupy naszych podopiecznych. 

Leszek Gajdemski

Pracuję w Ośrodku Be Free jako wychowawca-opiekun. Jestem osobą, która sama przeżyła koszmar uzależnienia, w moim przypadku od alkoholu. Leczyłem się w modelu społeczności terapeutycznej. Wcześniej pracowałem jako zawodowy żołnierz w 5 brygadzie powietrzno-desantowej oraz 56 jednostce specjalnej. Jednak po zakończeniu terapii zrodziła się w moim życiu nowa pasja tj. niesienie pomocy osobom, które zostały dotknięte niewolą uzależnień. Lubię pomagać ludziom w trudnej sytuacji życiowej, przynosi mi to wiele satysfakcji. Swoje zaangażowanie i nową pasję mogę realizować pracując w naszym Ośrodku. Staram się wprowadzać w naszej społeczności ciepłą i domową atmosferę.

Sławomir Walczak

Jestem Absolwentem AWF w Poznaniu. Na co dzień pracuję jako trener fitness oraz prowadzę szkółkę bokserską, jestem również absolwentem studiów podyplomowych w zakresie technik relaksacji. Kilkakrotnie startowałem w mistrzostwach Polski w boksie. Moją pasją jest boks i praca z młodzieżą. W naszym ośrodku prowadzę zajęcia fitness, gimnastykę relaksacyjną i zajęcia sportowe. Osobiście uważam, iż uprawianie jakiejś dziedziny sportu ułatwia rehabilitację zdrowotną osób borykających się z uzależnieniami co w praktyce staram się wpoić naszym podopiecznym.

Julian Bałdyka

Jestem absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Podyplomowe Studium Terapii Par i Małżeństw oraz Seminarium Teologicznego w Ustroniu i pracuję na co dzień jako pedagog. W swojej pracy  od dwudziestu lat zajmuję się pomocą osobom uzależnionym. Sam w młodości zażywałem narkotyki i nadużywałem alkoholu więc rozumiem i jestem wyczulony na tego rodzaju problemy. W naszym Ośrodku pełnię funkcję Kierownika ds. administracyjno-bytowych oraz prowadzę zajęcia z duchowości, kładąc szczególny nacisk na odnowę moralną. Uważam, iż oprócz oddziaływań terapeutycznych, człowiek potrzebuje odnowy w warstwie etycznej, celem konstruktywnej zmiany orientacji życiowej, co ostatecznie pomaga w wyjściu ze spirali uzależnień.

 

Menu

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij