Kadra

Przemysław Marszałek

Jestem Dyrektorem Ośrodka Be Free oraz jego współwłaścicielem, posiadam tytuł magistra oraz Certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień. Szkolenie w tym zakresie odbyłem w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Od 2009 roku pracuję w Teen Challenge Polska, na początku jako terapeuta w jednym z ośrodków stowarzyszenia gdzie zdobyłem doświadczenie w pracy opartej na modelu społeczności terapeutycznej. Obecnie od kilku lat prowadzę oddział stowarzyszenia oraz znajdujący się przy nim punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych oraz hostel. Zdobyłem również doświadczenie w pracy ambulatoryjnej z osobami uzależnionymi pracując w oparciu o tzw. model Minesota. Sam jestem osobą która leczyła się w związku z uzależnieniem od narkotyków (amfetamina, kokaina) i alkoholu. W związku z  tym w swojej pracy kieruje się często intuicją, bazującą na własnych doświadczeniach. Z modelów teoretycznych psychoterapii uzależnień imponuje mi terapia poznawczo-behawioralna (według Aarona T. Becka) oraz racjonalno-emotywna (stworzona przez dr Alberta Ellisa). Ważne nurty myśli teoretycznej dla mnie, to także prace Dr Williama R. Millera, zwłaszcza w dziedzinie motywacji do zmiany. Wierzę, że zdobyte przeze mnie doświadczenie życiowe, oraz fachową wiedzę terapeutyczną przekazuję z pasją naszym pacjentom, prowadząc ich do konstruktywnej zmiany myślenia i zachowania.

Anna Śramkowska-Malida

Jestem absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiadam Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Szkolenie z terapii uzależnień odbyłam w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, odbyłam też staż z zakresu terapii uzależnień oraz superwizje kliniczne. Wieloletnie doświadczenie w pracy jako terapeuta uzależnień, zdobywałam na stacjonarnym Oddziale Leczenia Uzależnień oraz w  Poradniach Leczenia Uzależnień. W mojej pracy staram się podchodzić do każdego pacjenta indywidualnie, szukać jego zasobów i wspierać w budowaniu trzeźwego życia. Zachęcam pacjentów do zwiększania wglądu w siebie i głębszego poznawania siebie. Staram się pokazać pacjentom, że życie na trzeźwo, dzięki psychoterapii jest możliwe i do tego może być piękne. W procesie terapii pomogłam  wielu osobom, które odbudowały swoje życie i uwolniły się z niewoli uzależnienia.

Beata Ścibior

Jestem absolwentką psychologii i ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z poradnictwa i terapii uzależnień w WSTS w Warszawie. Pracowałam w poradni leczenia uzależnień przy Szpitalu MSW w Jeleniej Górze. Posiadam doświadczenie w pracy z rodzinami i młodzieżą. Posiadam również doświadczenie jako biegły psycholog w sprawach karnych z udziałem dzieci i młodzieży. Pracuję jako Specjalistka w zakresie diagnozy przemocy seksualnej u dzieci oraz projektach wsparcia psychologicznego dziecka i jego rodziny. W mojej pracy w Be Free, w szczególności skupiam się na zajęciach praktycznych, prowadząc Treningi Konstruktywnych Zachowań, które moim zdaniem dają praktyczne umiejętności, pomagające w prowadzeniu bardziej satysfakcjonującego życia w trzeźwości.

Alicja Rowecka

Jestem współwłaścicielem Ośrodka, i pracuję w nim jako wychowawca-opiekun. Ukończyłam wyższe studia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Odkąd pamiętam, w życiu zajmowałam się prowadzeniem biznesu. Jestem więc osobą kreatywną i nowatorską. Mam liczne pasje, między innymi podróże, kulinarstwo. W swoim życiu zetknęłam się z uzależnieniem od substancji psychoatykwnych jako osoba współuzależniona, z czasem kiedy sama uczestniczyłam w terapii zrodziło się we mnie pragnienie pomocy innym osobom, które niszczą swoje życie, tkwiąc w uzależnieniach. Myslę, że swoją żywą, spontaniczną osobowością, wprowadzam "dobrego ducha" do grupy naszych podopiecznych. 

Leszek Gajdemski

Pracuję w Ośrodku Be Free jako wychowawca-opiekun. Jestem osobą, która sama przeżyła koszmar uzależnienia, w moim przypadku od alkoholu. Leczyłem się w modelu społęczności terapeutycznej. Wcześniej pracowałem jako zawodowy żołnierz w 5 brygadzie powietrzno-desantowej oraz 56 jednostce specjalnej. Jednak po zakończeniu terapii zrodziła się w moim życiu nowa pasja tj. niesienie pomocy osobom, które zostały dotknięte niewolą uzależnień. Lubię pomagać ludziom w trudnej sytuacji życiowej, przynosi mi to wiele satysfakcji. Swoje zaangażowanie i nową pasję mogę realizować pracując w naszym Ośrodku. Staram się wprowadzać w naszej społeczności ciepłą i domową atmosferę.

Sławomir Walczak

Jestem Absolwentem AWF w Poznaniu. Na co dzień pracuję jako trener fitness oraz prowadzę szkółkę bokserską, jestem również absolwentem studiów podyplomowych w zakresie technik relaksacji. Kilkakrotnie startowałem w mistrzostwach Polski w boksie. Moją pasją jest boks i praca z młodzieżą. W naszym ośrodku prowadzę zajęcia fitness, gimnastykę relaksacyjną i zajęcia sportowe. Osobiście uważam, iż uprawianie jakiejś dziedziny sportu ułatwia rehabilitację zdrowotną osób borykających się z uzależnieniami co w praktyce staram się wpoić naszym podopiecznym.

Julian Bałdyka

Jestem absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i pracuję na co dzień jako pedagog. Ukończyłem również Seminarium Teologiczne w Ustroniu i usługuję jako Pastor w jednym z protestanckich kościołów. W swojej pracy duszpasterskiej od dwudziestu lat zajmuję się pomocą osobom uzależnionym. Sam w młodości zażywałem narkotyki i nadużywałem alkoholu więc rozumiem i jestem wyczulony na tego rodzaju problemy w swojej pracy duszpasterskiej. W naszym Ośrodku pracuję jako wychowawca oraz prowadzę zajęcia z duchowości, kładąc szczególny nacisk na odnowę moralną. Uważam, iż oprócz oddziaływań terapeutycznych, człowiek potrzebuje odnowy w warstwie etycznej, celem konstruktywnej zmiany orientacji życiowej, co ostatecznie pomaga w wyjściu ze spirali uzależnień.

 

Menu

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij