Detoks narkotykowy

W naszym ośrodku detoks narkotykowy trwa minimum 14 dni.

Jednocześnie oprócz kroplówek i leków pacjenci codziennie motywowani są do uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych indywidualnych oraz grupowych. Detoksy jedno lub kilkudniowe nie mają sensu ponieważ głód fizjologiczny substancji utrzymuje się średnio dwa tygodnie. Pacjenci podczas pobytu potrzebują również wsparcia farmakologicznego i psychologicznego w celu doprowadzenia do względnej stabilizacji nastroju oraz poprawy stanu fizycznego.

Wszystko co musisz wiedzieć o detoksie narkotykowym

W prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Be Free przeprowadzamy skuteczną detoksykację narkotykową (nie przeprowadzamy detoksu od opiatów i opioidów). Proces ten pozwala bezpiecznie przerwać ciągi narkotykowe, przywrócić równowagę metaboliczną w wyniszczonym organizmie i bezpiecznie odstawić substancje odurzające. Detoks łagodzi uciążliwe symptomy fizyczne i psychiczne zespołu abstynencyjnego oraz przygotowuje do dalszej terapii mającej na celu nowe, zdrowe życie.

Czym jest detoks narkotykowy?

Detoks narkotykowy to odtruwanie organizmu. Celem tego procesu medycznego jest złagodzenie skutków pojawiających się po odstawieniu narkotyków, uzupełnienie poziomu płynów, witamin i soli mineralnych w organizmie wyniszczonym przez toksyny.

Detoks narkotykowy – na czym to dokładnie polega?

Każdy Pacjent, który przyjmowany jest na detoks narkotykowy w naszym ośrodku przechodzi szereg badań medycznych. Na ich podstawie lekarz ocenia stan fizyczny i psychiczny uzależnionego oraz dobiera środki farmakologiczne, które złagodzą skutki odstawienia substancji uzależniającej (tzw. głód narkotykowy).

Pacjentowi podawane są leki przeciwbólowe, nasenne, uspokajające, przeciwgorączkowe, na skurcze mięśni, obniżające ciśnienie tętnicze (wyłącznie preparaty dobrane na podstawie wcześniejszych badań).

Równolegle z lekami, podajemy kroplówki pozwalające uzupełnić brakujące witaminy i minerały oraz przywrócić właściwy poziom elektrolitów.

Co warto wiedzieć o zespole abstynencyjnym?

Po odstawieniu substancji uzależniającej pojawia się tzw. „głód biochemiczny”. Związki zawarte w narkotykach trafiają do układu krwionośnego, a organizm przyzwyczaja się do nich. Gdy ich zabraknie, następuje zmiana w procesach metabolicznych. To powoduje szereg nieprzyjemnych objawów fizycznych i psychicznych (odpowiada za nie układ nerwowy) określanych mianem zespołu abstynencyjnego. Do jego najczęstszych symptomów zalicza się:

  • bóle głowy
  • bóle i skurcze mięśniowe
  • nudności lub wymioty
  • biegunki
  • drżenie rąk
  • rozdrażnienie, nerwowość
  • napady agresji
  • zaburzenia w rytmie snu
  • skoki ciśnienia

U wielu osób, które gwałtownie odstawią narkotyki pojawiają się stany lękowe lub depresyjne oraz niebezpieczne omamy (tzw. zwidy narkotykowe).

Do najpoważniejszych objawów zespołu abstynencyjnego zalicza się padaczkę oraz zapaści (pojawiają się one w skrajnych przypadkach).

Detoks narkotykowy

Kto powinien zgłosić się na detoks?

Poważne powikłania pojawiające się wskutek zespołu abstynencyjnego po odstawieniu narkotyków sprawiają, że detoksykacji nie należy przeprowadzać samodzielnie. Na odtruwanie organizmu powinny zgłosić się osoby wpadające w ciągi narkotykowe oraz obserwujące u siebie objawy głodu narkotykowego.

Co dalej po odtruciu?

Detoks narkotykowy nie jest formą terapii. Ten proces medyczny nie pozwala wyleczyć narkomanii. Jego celem jest oczyszczenie krwioobiegu z toksyn, uzupełnienie poziomu elektrolitów i przywrócenie właściwej gospodarki na poziomie metabolicznym. Odpowiednio dobrane leki pozwalają przetrwać najcięższy okres następujący tuż po odstawieniu narkotyków.

Po odtruwaniu organizmu, należy udać się na leczenie (terapię uzależnień)

Dlaczego warto przeprowadzić odtrucie narkotykowe w Be Free?

Prywatny ośrodek Be Free to miejsce, gdzie w przyjaznej i dyskretnej atmosferze przeprowadzamy bezpieczny detoks narkotykowy. Plan działania zawsze jest ułożony dla konkretnego Pacjenta na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywwiadu. Po analizie  dobieramy odpowiednie leki, które maksymalnie łagodzą skutki głodu narkotycznego. Detoks przeprowadzamy w ramach 2 tygodniowego "turnusu motywacyjnego" w którymw miare możliwości i samopoczucia pacjent zaczyna uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych i wartsztach psychologicznych (grupowych oraz indywidualnych).

Zapewniamy fachową opiekę medyczną i psychologiczną. Pomagamy przetrwać najtrudniejszy okres następujący po odstawieniu substancji odurzających, a zarazem przygotowujemy do dalszej terapii.

Nie walcz z nałogiem na własną rękę – skontaktuj się z nami i skorzystaj z wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia naszych ekspertów.

4.2/5 (183 oceny)

SKUTECZNA POMOC

535 100 111

536 100 111

4.8 / 5

Menu

Zadzwoń do nas!
☎ 536 100 111