Sygnały ostrzegawcze związane z zażywaniem narkotyków (dopalaczy).

opublikowano: 18.11.2015

Sygnały ostrzegawcze mogące wskazywać na zażywanie narkotyków (dopalaczy):

Często wśród osób które zaczynają przyjmowanie narkotyków lub dopalaczy można znaleść fifki, zapalniczki, okopcone łyżeczki, bibułki, kawałki okopconej folii aluminiowej, igły i strzykawki, waciki, małe foliowe opakowania (takie w których zazwyczaj umieszcza się guziki), tabletki i pigułki, bryłki i proszki, zmielone zioła.
Zmiany w repertuarze zachowań i przyzwyczajeń:

  • wahania nastroju ( drażliwość, niepokój, wybuchowość
  • osłabienie lub utrata zainteresowań,
  • bezsenność lub nadmierna senność,
  • powolna lub chaotyczna mowa,
  • trudności w koncentracji uwagi i skupiniu się na jednej aktywności,
  • zachowania i reakcje nieadekwatne do sytuacji,
  • chwiejny, powolny chód lub pobudzenie ruchowe,
  • zastyganie w nienaturalnych pozycjach,
  • pogorszenie się wyników w nauce, wagarowanie
  • częste zwolniennia w pracy,
  • zmiana dotychczasowych znajomych, poszukiwanie nowych grup i aktywności,często związanych
  • zakłócanie porządku publicznego,
  • zamiany w wyglądzie zewnętrznym, (niedbałość o higienę, ubiór lub ekstrawagancja),
  • przewlekłe przemęczenie i wychudzenie,
  • zmiany skórne np. rany po wkłuciach, zadrapania, ,
  • nienaturalnie poszerzone lub zwężone źrenice,

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij