Opinie pacjentów

Andżelika - Wielkopolska

Jeśli to czytasz masz podobny problem jaki miałam ja, szukając profesjonalnej pomocy. Po długich poszukiwaniach skierowałam się do Ośrodka Be Free i to był mój najlepszy wybór!
Chcę się z Tobą podzielić swoimi przeżyciami podczas mojego pobytu w tym miejscu. Mimo tego, że miesiąc temu zakończyłam swoją terapię to do dnia dzisiejszego chętnie wracam i uczestniczę w terapii. Znalazłam swoje bezpieczne miejsce, w którym czuję się dobrze. Pomoc jaką otrzymuję za każdym razem pozwala mi być silniejszą i trwać w trzeźwości. Ta terapia pozwoliła mi przygotować się do życia na zewnątrz , poza ośrodkiem. Pokazała jak radzić sobie z trudnościami, pozwoliła mi poznać siebie.
Ośrodek jest świetnie zlokalizowany, okolica cicha i spokojna. Widok na jezioro, piękny ogród... Aura panująca na zewnątrz pozwala wyciszyć się i łagodziła mój stres.
Przepyszne, urozmaicone śniadania, obiady i kolacje, nie do przejedzenia. Ładnie przygotowane, wyżywienie godne polecenia! Brawo dla kuchni! Do dzisiaj wspominam te smaki :)
Atmosfera tego miejsca pozwoliła czuć się komfortowo a przede wszystkim bezpiecznie, co było mi bardzo potrzebne w pracy z moimi lękami. Integrowanie się z innymi ciekawymi i tak życzliwymi osobami z grupy pozwalała czuć się dobrze i swobodnie. Do dnia dzisiejszego wspieramy się wzajemnie z tymi ludźmi, z osobami które tak najbardziej znają swoje problemy.
Cała kadra z osobna zasługuje na ogromne podziękowanie i pochwałę! Przemek i Marta, dzięki tym osobą mogłam uczestniczyć w terapii, która dokonała we mnie ogromną przemianę, wiarę w trzeźwe i szczęśliwe życie. Mają ogromne serca! Nadal są w moim życiu i wspierają mnie. Nie ma słów które są w stanie opisać jak to miejsce mi pomogło! Profesjonalni terapeuci Kamil, Julian, Ania, Karolina. Ich zaangażowanie, pomoc i zrozumienie pozwoliło mi otworzyć się i przeżyć emocje, które bardzo długo tłumiły się we mnie. Potrafią świetnie pracować z grupą jak i indywidualnie z każdym z Nas. Kamil, z którym pracowałam w ośrodku bardzo dobrze zrozumiał mój problem i do tej pory współpracujemy na wspólnej indywidualnej terapii. "Rozbrajamy" wspólnie krok po kroku moje lęki, które jeszcze jakiś czas temu panowały nad moim życiem. Dzięki tej pracy, jestem silniejsza i zrobiłam ogromny krok do przodu. Wsparcie i pomoc ze strony wychowawcy Krzysztofa, który zawsze stanął na wysokości zadania, uczestniczył w naszym codziennym życiu i był bardzo pomocny grupie. Rozmowy i pomoc w trudnych dla mnie sytuacjach, pozwoliły przetrwać kryzysy. Pan Michał wspaniały i przesympatyczny człowiek, zawsze służył pomocą i rozmową.
Polecam to miejsce osobą, które potrzebują profesjonalnej pomocy i chcą żyć! Uzależnienie to nie wyrok, jeśli trafimy na odpowiednich ludzi. Ja to zrozumiałam :)

Gracjan - Gdańsk

Potrzebowalem pomocy od uzależnienia od hazardu i znalazłem ja w " Be Free" . Przebywałem w ośrodku przez okres 2 miesięcy i ewoluowałem od całkowitego zamkniecia się do pełnego otwarcia i poczucie siły i walki z nałogiem .Uzyskałem to dzięki profesjonalnym terapeutą , zajecia grupowie a szczególnie indywidualne umożliwiły zdobyć pełną wiedzę do walki z uzależnieniem za co serdecznie dziekuje . Jednocześnie należy pochwalić otoczenie ośrodka wspaniała kuchnie i serdecznie domową atmosferę.

Krzysztof - Bydgoszcz

Wyjątkowe, bardzo przyjazne miejsce. Pobyt był dla mnie niezwykle edukacyjny i przyjemny. Na lepszy ośrodek trafić nie mogłem. Świetna kadra, która zna się na rzeczy, traktuje swoją pracą bardzo poważnie a przede wszystkim chce pomóc każdemu z osobna. Idealne miejsce żeby zacząć dbać o siebie a przy tym poznać ciekawe, interesujące osoby. I na pewno nie raz wpadnę przejazdem na pyszny obiadek :)

Łukasz - Wielkopolska

Dziękuję za pomoc, nie sądziłem, że znajdą sie osoby, które poradzą sobie z moją impulsywnością i specyficznym charakterem. Nauczyłem się rozmawiać z żoną, dzięki wspólnym rozmowom z rodzicami w ośrodku, po 10 latach mogłem się z nimi pogodzić - to wielka ulga. Dziękuję też za zorganizownie mi pomocy po wyjściu z ośrodka. Świadomość, że mogę mieć z Wami kontakt również teraz po terapii daje mi poczucie bezpieczeństwa.

 

Robert - Szczecin

Na początku terapii zbyt dużo się nie odzywałem, w zasadzie wcale, jednak potraktowano mnie indywidualnie, dzięki czemu z czasem mogłem publicznie mówić o swoich najgłębszych zranieniach. Chcę podziękować, że nie zostałem potraktowany przedmiotowo. Dzięki pomocy lekarza i dzięki diecie moje beznadziejne wyniki wątroby poprawiły się tak, że sam nie mogę w to uwierzyć.

 

Bogumiła - Warszawa

Po wielu alkoholowych ekscesach namówiłam męża na miesięczną terapię w Waszym Ośrodku Be Free. Jechał do Ślesina jak na skazanie i kilka razy po drodze próbował się wycofać z tego pobytu. Tymczasem już po paru dniach w rozmowach telefonicznych stwierdził, że jest zadowolony z pobytu. Wrócił po miesiącu całkiem odmieniony. Terapia bardzo mu pomogła, postawiła go na nogi i mam nadzieję, że przyniesie długotrwałe efekty. Opowiadał o bardzo dobrej atmosferze, świetnej kuchni i przemiłych terapeutach. Bardzo ważny był dla niego fakt, że nie odebrano mu telefonu - co jest warunkiem uczestnictwa w wielu innych ośrodkach, nie czuł się więc jak w więzieniu i miał kontakt z najbliższą rodziną. Mogłam go też odwiedzić - co miało ogromne znaczenie w okresie Świątecznym. DZIĘKUJĘ PAŃSTWU BARDZO ZA TAKIE PODEJŚCIE DO PACJENTA I ZA PROFESJONALNĄ I SKUTECZNĄ TERAPIĘ.

 

Łukasz - Warszawa

Przyjechałem z uwagi na uzależnienie od hazardu.  Jestem uzależniony od hazardu. Jestem bardzo zadowolony z terapii, czuję że dużo mi pomogła, mam poczucie siły którego zdecydowanie nie miałem przed przyjazdem. Bardzo profesjonalni terapeuci, wiedzą co robią i przede wszystkim robią to z pasją. W ośrodku panuje rodzinna atmosfera, super kuchnia. Nikt nie musi się wstydzić swojej przeszłości, to pomogło mi się otworzyć.

 

Marek - Łódź

Przebywałem w ośrodku miesiąc i szczerze polecam. Panująca ciepła, rodzinna atmosfera pozwoliła mi się otworzyć, a dzięki pracy grupowej oraz indywidualnej wspaniałych, doświadczonych terapeutów zdobyłem narzędzia i wiedzę do walki z uzależnieniem oraz nabrałem wiary i pewności siebie. Otoczenie ośrodka, dobra kuchnia, a także inne wygody pozwalają czuć się jak w domu.

 

Jakub -  Łódź

Jeżeli zdajesz sobie sprawę z tego że masz problem i szukasz pomocy bo wiesz, że sam nie dasz sobie rady, to ten Ośrodek jest dla Ciebie. Zdobyłem tu potrzebną wiedzę i narzędzia żeby radzić sobie z uzależnieniem, poszukałem prawdziwej wewnętrznej motywacji gdyż wcześniej robiłem to tylko z uwagi na rodzinę. Odbudowałem tez sprawność fizyczną dzięki siłowni, jeździe na rowerze, co bardzo porawiło moje samopoczucie. Nabyłem też takiej pozytywnej pewności siebie i podbudowałem swoje poczucie własnej wartości, które było bardzo niskie.

 

Grażyna-Wrocław

Przebywałam w Ośrodku "Be Free" przez okres miesiąca i polecam go wszystkim uzależnionym, terapia jak tak prowadzona, że każda z osób potrafi się całkowicie otworzyć i wyrazić  swoje emocje przed grupą i na zajęciach indywidualnych. Doskonała kadra która jest dostępna codziennie przez cały tydzień, jak chcesz porozmawiać pomogą Tobie. Poza tym jest miła, ciepła atmosfera, domowe jedzenie.

 

Fabian - Bygdoszcz

W ośrodku panuje ciepła, domowa atmosfera. Bardzo mili i wykwalifikowani terapeuci, są fajne warunki tzn. super kuchnia, ogród, profesjonalna siłownia, dostęp do jeziora to wszystko było dla mnie ważne w olnym czasie. Potrafiłem się tu otworzyć i powiedzieć o swoich problemach, co w zasadzie zazwyczaj było dla mnie dużym problemem. Codziennie można porozmawiać z terapeutą nawet w weekendy. Po terapii moge przyjeżdżać bezpłatnie na grupy i konsultacje co jest dla mnie ważne i pomocne. Poza tym tu jest ciekawa okolica, jeziora, lasy, podczas odwiedzin rodziny mogliśmy się zrelaksować.

 

Sebastian – Wielkopolska

            Mam na imię Sebastian, Jestem osobą uzależnioną od alkoholu a wcześniej byłem również uzależniony od leków - benzodiazepin. Miałem naprawdę dokładnie mówić tą przyjemność odbycia terapii w ośrodku Be Free w Ślesinie. Urzekło mnie przede wszystkim niezmiernie miłe i ciepłe przyjęcie mojej osoby do ośrodka przez kadrę począwszy od szefa po psychologa i terapeutów jak również przez wychowawcę i inny personel, no i oczywiście przez innych pacjentów. Piszę o tym bo to jest bardzo ważne, że już na samym początku człowiek czuję się akceptowany to bardzo pomaga w dalszej adaptacji szczególnie osobom uzależnionym. Rzeczywiście atmosfera jest naprawdę rodzinna i jeśli człowiek się postara otworzyć wiadomo każdy ma różny charakter, ale trzeba sobie dać szansę to poczuję się jak w domu. Warunki są według mnie bardzo dobre, pokoje wystarczające wyposażone w TV, łazienki duże wygodne, świetna kuchnia jak i salon no i piękny widok na jezioro. Wiadomo to nie jest najważniejsze na terapii, ale ważne żeby każdy się czuł w miarę komfortowo. Ja byłem raz na detoksie  14 dni w zamknięciu prawie bez możliwości nawet dzwonienia więc jakby ktoś narzekał na warunki i sposób terapii, gdzie jest jednak duża swoboda i zaufanie to zapraszam do oddziału zamkniętego to wtedy doceni to to ma z pewnością.

            Jeśli chodzi o wykłady – warsztaty i kadrę terapeutów to jestem bardzo zadowolony, fantastyczni ludzi, którzy bardzo poważnie podchodzą do swoich obowiązków jednocześnie stają się jak gdyby partnerami w walce z naszymi nałogami czy to alkohol, leki, narkotyki czy hazard. Starają się pomóc i dotrzeć do nas różnymi sposobami abyśmy mogli skutecznie w przyszłości walczyć z uzależnieniem. Trzeba to jasno powiedzieć, że to od nas samych najwięcej zależy czy sobie damy pomóc więc należy się w terapii zaangażować i otworzyć bo to daje jakieś później wyniki. Mnie osobiście oprócz głównej terapii bardzo pomogły spotkania indywidualne, gdzie mogłem wiele dla mnie istotnych spraw czy to rodzinnych, zawodowych, intymnych czy emocjonalnych przepracować.

            Podsumowując bardzo gorąco zachęcam inne osoby uzależnione do odbycia w tymże ośrodku terapii ze względu przede wszystkich na: rodzinną przyjacielską atmosferę, fachową i zarazem ciepłą pomoc wszystkich terapeutów, bardzo dobrą lokalizację nad jeziorem i jeszcze bardzo ważne pomoc po odbyciu terapii, gdzie mamy możliwość stałego kontaktu i przyjazdu do ośrodka. Zachęcam jeszcze raz wszystkie osoby niezdecydowane do przyjazdu do dania sobie szansy. Spędzony czas w tym ośrodku pozwali na pewno na zdobycie niezbędnej wiedzy jak walczyć z uzależnieniem, ale nie tylko pozwoli nam się przede wszystkim wyciszyć, popracować na emocjami stresem a są to ważne aspekty, poukładać wszystkie sprawy czy to rodzinne, zawodowe czy nawet intymne, ponieważ w tym miejscu jest to naprawdę możliwe.

Jeszcze raz gorąco zachęcam – Sebastian.  

 

Roman - wielkopolskie 

Ośrodek Be Free, to idealne miejsce dla osób naprawdę chcących wyjść z uzależnienia. Profesjonalna i zaangażowana kadra terapeutyczna prezentuje niestandardowe, indywidualne podejście do każdego pacjenta. Do tego wspaniałe wsparcie podczas sesji indywidualnych. Piękne położenie, widok na jezioro i świetne jedzenie.

 

Tomek - Łódź

Ciepła, domowa atmosfera, osoby prowadzące terapię po części same przez to przeszły, więc od początku czułem się akceptowany i zrozumiany, nie sądziłem że mogę się tak otworzyć przed początkowo obcymi dla mnie ludźmi. Odbudowałem relację z dziećmi i z żoną dzięki wsparciu terapeutów i kolegów z terapii. Kadra jest bardzo elastyczna, więc mogłem między zajęciami wrócić do pasji, tj. sportu, ponieważ w Ośrodku jest profesjonalna siłownia. W czasie wolnym fajnie spędzaliśmy czas w pięknym ogrodzie lub nad jeziorem. Czułem się bezpiecznie i komfortowo bo zawsze ktoś był z nami i zawsze mogłem liczyć na rozmowę.

 

Marek – Poznań

Podobał mi się sposób prowadzenia zajęć, nie był tak sztywny jak w ośrodkach NFZ. Mogłem się naprawdę otworzyć i wszystko co mi mówiono docierało do mnie. W związku z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków zaniedbałem swoją pasję jaką były sporty walki. Dzięki świetnie wyposażonej siłowni, możliwości dostępu do worka bokserskiego i treningów z trenerem złapałem wiatr w żagle.

 

Bartosz – Pomorze

Próbowałem już wcześniej terapii i różnie to się kończyło. Trafiło do mnie indywidualne podejście i zrozumienie mnie czego nie miałem nawet podczas terapii od najbliżej rodziny. Najfajniejsze jest to, że po terapii mam kontakt z Ośrodkiem i obecnie sam pomagam osobom uzależnionym w jednym z ośrodków w Warszawie, do którego pomogli mi trafić terapeuty z BeFree.

 

Jerzy – Śląsk

Mam ponad 60 lat i ciężko było mi na początku otworzyć się na grupie, ale dzięki przyjaznej atmosferze i zrozumieniu podczas rozmów „sam na sam”dużo do mnie dotarło. Regularnie kontaktuje się z ośrodkiem, bo się  z nimi zaprzyjaźniłem. Pisząc to ma 1,5 roku abstynencji – to mój życiowy rekord.

 

Ula – Warszawa

Mnie w terapii w ośrodku Be Free urzekło to, że oprócz podstawowych pojęć terapeutycznych, które znałam już wcześniej mogłam swobodnie rozmawiać i odkrywać ważną dla mnie duchowość i rozwijać kwestie światopoglądowe.

 

Marcin – lubuskie

Przez pierwsze dni czułem się fatalnie po odstawieniu środków, które brałem, ale cała kadra zaopiekowała się mną w taki sposób że zniosłem ten czas i mogłem znowu stanąć na nogi. Dla mnie ważny jest sport (kulturystyka) i możliwość indywidualnej diety. Było super. 

 

 

SKUTECZNA POMOC

535 100 111

536 100 111

4.8 / 5

Menu

Zadzwoń do nas!
☎ 536 100 111