Dlaczego my

Jesteśmy grupą osób która od wielu lat pracuje z osobami borykającymi się z problemem uzależnień w swoim życiu w klinikach i prywatnych ośrodkach leczenia uzaleznień. Zdobyliśmy doświadczenie prowadząc terapie długoterminowe  w ośrodkach odwykowaych działających w oparciu o model społeczności terapeutycznej. Część z nas pracuje w placówkach ambulatoryjnych oraz terapii dziennej prowadzonych przez prywatne i państwowe ośrodki odwykowe leczenia uzależnień. Jesteśmy oficjalnie zarejestrowanym podmiotem zajmującym się lecznictwem odwykowym. 

W naszym kraju istnieją dwa modele leczenia: jeden skierowany głównie dla osób leczących się z uzależnienia od alkoholu, najczęściej oparty o tzw. model Minesota.

Terapie te najczęściej prowadzi się ambulatoryjnie tj. pacjenci dochodzą na terapię, zajęcia, kilka razy w tygodniu, nie zmieniając miejsca zakwaterowania (zamieszkania) na czas terapii lub odbywaja terapię z reguły trwającą od 4 do 8 tygodni z całodobowym pobytem. Leczenie uzależnień od narkotyków  czy uzależnień mieszanych odbywa się zazwyczaj w ośrodkach terapii uzależnień, gdzie pacjenci przebywają całą dobę. Terapie te zazwyczaj trwają od 6 do 24 miesięcy. Jako twórcy programu ośrodka, mający doświadczenie w leczeniu uzależnień już od 1988 roku, tworząc program który chcemy Państwu zaproponować, dokonaliśmy syntezy różnych kierunków terapii i osobistych doświadczeń w leczeniu uzależnień od substancji psychoaktywnych (alkoholu i narkotyków). Posiadamy Certfikaty Specjalistów Terapii Uzależnień. Jeden z naszych terapeutów oprócz blisko 20 letniego doświadczenia w pracy z osobami uzależnionymi, sam musiał zmierzyć się z problemem uzależnienia od alkoholu i marihuany. Inny terapeuta leczył się z uzależniania od alkoholu i narkotyków, z kolei są w naszym gronie terapeuci, którzy nie mieli tego rodzaju problemów w swoim osobistym życiu.

Wierzymy, że tak różnorodne doświadczenia życiowe, długoletnie doświadczenia w pracy w prywatnych klinikach i ośrodkach leczenia uzależnień, jak też terapii długoterminowej oraz ambulatoryjnej, działałyby na Państwa korzyść, w ofercie przygotowanej przez nasz zespół. W swojej pracy oprócz elementów programu Minesota, pracujemy także w oparciu o szkołę terapii poznawczo-behawioralnej, racjonalno-emotywnej czy też egzystencjalnej, oraz duchowych programów (program dwunastu kroków). Jesteśmy przekonani, że każdy może znaleźć w naszym programie coś inspirującego w dalszym trzeźwieniu, pogłębiając jednocześnie motywację i pragnienie zmiany w swoim życiu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego nasz ośrodek:

SKUTECZNA POMOC

535 100 111

536 100 111

4.8 / 5

Menu

Zadzwoń do nas!
☎ 536 100 111